Jak wybrać dobre biuro rachunkowe

Dobry wybór biura rachunkowego nie jest sprawą zbyt łatwą i zły wybór jest zwykle spowodowany brakiem rozeznania na rynku oraz przeprowadzenia analizy jakiego typu biura dana firma potrzebuje. Należy spędzić trochę czasu na szukaniu ‘idealnego’ biura, aby w przyszłości zaoszczędzić czas na ewentualne poprawianie błędów niekompetentnej działalności przez kolejną, której też trzeba będzie zapłacić a także przed ostatecznością, czyli odpowiadaniem prawnie przed Urzędem Skarbowym.

Dobra reklama biura, w tym odpowiednio ‘profesjonalnie’ skonstruowana strona internetowa oraz rozległy wachlarz możliwości to zaledwie zewnętrzne czynniki które nie dotyczą sedna sprawy a okazuje się, że osoby decyzyjne w przedsiębiorstwie opierają się tylko na wyżej wymienionych cechach. Dobrze przeprowadzona kampania marketingowa zwykle ma na celu odwrócenie uwagi od niedoskonałości i braków merytorycznych w pracy biura rachunkowego. Powinniśmy brać poprawkę na tak oryginalną reklamę, podobnie jak coraz bardziej wyrabiający się w gustach konsumentów dystans wobec spotów najpopularniejszych marek spożywczych, przemysłowych etc.

Jednak odstawiając na bok wartość perswazyjną aby z danego biura skorzystać należy spojrzeć raczej na legalność działającego przybytku, który aby istnieć w imieniu prawa powinien posiadać dokumenty określone przez przepisy polskiego prawa. Należy zwrócić uwagę czy prześwietlana przez nas jednostka rachunkowa ma certyfikat wydany przez ministerstwo, swoją pozycję na liście biegłych rewidentów lub czy osoby zatrudnione w tym biurze są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (w wypadku nierzetelnego doradztwa prowadzącego do negatywnej kondycji firmy, którą się zajmowali).

Na biurze rachunkowym nie powinno się też zbytnio oszczędzać, ponieważ zwykle wycena usługi jest nierozerwalnie związana z jej jakością. Czasami zdarza się nawet znaczne obniżanie stawek za serwis tego rodzaju działalności ale wtedy wynika to z powodu rywalizacji na rynku biur rachunkowych, zwłaszcza tych młodych chcących wkroczyć tam z impetem. Zwrócić też trzeba uwagę na to czy dana usługa jest wyceniona niżej przez dłuższy czas, bo prowadzić to może do wniosku, że widocznie doradztwo w danej dziedzinie nie jest aż tyle warte skoro owa ‘promocja’ jest stała, bo żadne z biur nie mogłoby sobie pozwolić na permanentną pracę poniżej kosztów. Niestety nie zawsze drożej nie znaczy lepiej, najkorzystniejsze są biura o konkurencyjnych a nie zbyt wysokich cenach, oczywiście legalne i posiadające bogatą ofertę usług oraz rekomendowane przez życzliwych dla nas ludzi jak na przykład biuro księgowe w Krakowie, które ma doświadczenie w obsłudze księgowości, jest sprawdzone i uczciwe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 985

E-mail: kontakt@parz.pl

Strona dla osób poszukujących wskazówek i porad prawnych oraz finansowych, jak na przykład wybór biura rachunkowego. Zapraszamy!

biuro księgowe